basında

05/11/2016
Sanatçı Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 36'ncı anaokulunu Fatsa ilçesinde açtı.

Sanatçı Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 36'ncı anaokulunu Fatsa ilçesinde açtı.

Yalıköy İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen açılış törenine, Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkanı Gülben Ergen, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu ile öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Temel Eğitim Genel Müdürü Gençoğlu, yaptığı açılış konuşmasında, çok küçük görünen ama eğitim sürecinin başlangıcında çok önemli olan bir eğitim yuvasının açılışını yaptıklarını söyledi.

Okul öncesi eğitime 10 yıl öncesine kadar önem verilmediğine dikkati çeken Gençoğlu, "Biz bilgi odaklı eğitime odaklandığımız için okul öncesi eğitimin çok etkili olmadığı kabul görüyordu. Oysa sonralarda farkettik ki, eğitime başlarken eğitimle ilgili algılar ve değerler okul öncesi eğitimle şekilleniyor. Öğrencinin okul öncesinde bilgiye değil, sevgiye odaklandığını gördük. Biz de bunların tespitinin ardından eğitim sistemimizi buna göre dizayn ettik." dedi.

Dernek Başkanı Gülben Ergen de 35'inci anaokulunu 20 gün önce Ordu'nun Altınordu ilçesinde açtıklarını hatırlattı.

"Çocuklar gülsün" diye okullar açtıklarını ifade eden Ergen, şu değerlendirmede bulundu: 

"Ne mutlu bize ki, Çocuklar Gülsün Diye Derneği bugün 36'ncı okulunu açıyor. Ülkemiz için çok hassas bir dönemdeyiz. Açılışlarımızı durdurmak, çalışmalarımızı ertelemek yerine inadına daha fazla çalışarak okul öncesi eğitim önemini vurgulamak istiyoruz. Asil Türk bayrağının önünde bu açılışları yapıyoruz. Anneleri ve kadınlarımızı yanımıza alarak her şeye rağmen ülkece bir bütün olarak bu topraklarda yaşayacağımızı vurguluyoruz. Biz çok değerli bir ülkenin çok değerli kültürlerin bir parçasıyız."

"Bir başkadır bizim ülkemiz" diyerek Ordu'ya geldiklerini belirten Ergen, "Ülkemizin her yerine giderek okullar açıyoruz. Açılışlarımızda ülke olarak bir ve tek olduğumuzun mesajını veriyoruz. Biz bugün burada bayraklarla ve büyük bir sevinçle bu açılışı yaparken ülkemizin bir kısmı kan ağlıyor. Biz çocuklarımızı güldürürken ağlayan çocuklar var. Onların da gülmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Bir anne bir evlat yetiştirir, bir ülkenin kaderi değişir. Belki de o çocuk, Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu'nda okumuş olacak. İşte bu benim hayattan en büyük beklentim." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Fatsa Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu öğrencilerince hazırlanan çeşitli oyunlar sahnelendi.

Gülben Ergen'e plaket takdiminin ardından anaokulun açılışı gerçekleştirildi.

Protokol üyeleri ile Ergen, okulun sınıflarını gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Haberin linki için tıklayınız


Çocuklar Gülsün Diye Derneği finansal tabloları Denge Serbest Muhasebe Mali Müşavirlik tarafından denetlenmektedir.
"T.C. İstanbul Valiliğinin 10.04.2017 tarih ve 28805 sayılı Olur'ları ile izin verilmiştir."